Strona Główna > Drogi rowerowe

.:: Wstęp
.:: Wywiad ze Starostą
.:: C.R.O.W.
.:: Stojaki rowerowe
.:: Skatepark
.:: Asfalt to nie kostka
.:: Istniejące drogi rowerowe
.:: Gdańsk - drogi rowerowe
.:: Bezpieczny rowerzysta
.:: Drogi w budowie

Zamysłem powstania działu "Drogi rowerowe" był fakt ażeby powstająca infrastruktura rowerowa była dalece odległa od tej jaką do tej pory wybudowano. Większość z Was zapewne wie jaki los spotkał drogę rowerową przy ul. Piłsudskiego w Tarnowskich Górach, albo jakiej jakości jest ta prowadząca wzdłuż obwodnicy do Parku Wodnego (fot. obok). Zamysł dobry lecz wykonanie ...
Postawmy sobie zatem pytanie:
Czy można w Tarnowskich Górach jak i w całym powiecie wybudować drogi rowerowe z prawdziwego zdarzenia ?
Odpowiadam, tak. Możemy mieć w powiecie tarnogórskim drogi rowerowe takie po jakich jeżdżą holendrzy do pracy, na zakupy czy w odwiedziny. Przykładem miasta dla rowerów, w którym z wielkim rozmachem budowane są drogi rowerowe jest Gdańsk. Zobaczcie i pomyślcie czy nie byłoby fajnie abyśmy i my mogli przyjemnie i bezpiecznie jeździć rowerem.
    Żeby jednak nie były to drogi, które ładnie wyglądają tylko na urzędniczych mapach należałoby aktywnie włączyć się do ich budowy i przebiegu. Właśnie dlatego ten dział - jako zapalony rowerzysta - stworzyłem dla Was abyśmy wspólnie dyskutowali nad problemami przed którymi stoją rowerzyści.
W tym dziale znajdziecie informacje dotyczące:
- istniejących dróg rowerowych,
- infrastruktury rowerowej,
- budowy dróg rowerowych,
- bezpieczeństwa jazdy rowerem,
- innych zagadnień, o których w chwili obecnej sam nie zdaję sobie sprawy.